Naj,  Slovensky,  Text,  Travel/Cestovanie

Seychelly všetkých cenových kategórií

Seychelly sú známe ako veľmi drahý výlet, ale nemusí to tak byť. Pravda, najtypickejší dovolenkári si chcú naplno užiť luxus a snehobiele pláže, ale ostrovy môžu pokojne navštíviť aj tí, čo majú hlbšie do vrecka bez toho, aby sa zruinovali.

Cez cestovku

Tým, ktorým záleží na pohodlí a majú slušné bankové konto, že ani ruskí miliardári by sa nehanbili, nech prikážu svojim osobným asistentom zorganizovať all inclusive na niektorom z letovísk ako Des Roches alebo St Anne.

 

Pre ostatných môže výlet zorganizovať niektorá z renomovaných cestovných kancelárií. Vyberte hlavne takú, ktorá sa špecializuje na Seychelly a má ich precestované.

 

Samotvorba pobytu

Ak však nechcete ísť do žiadneho rezortu a je medzi vami rodený organizátor, kľudne si pomocou internetu vyskladajte dovolenku na mieru podľa svojich predstáv. Letenky, najlepšie cez Blízky Východ (Emirates, Etihad alebo Qatar), a ubytovanie v hoteloch nižšej hviezdičkovej kategórie s raňajkami alebo polpenziou nie je problém nájsť online. Tiež je v ponuke množstvo tzv. guesthouse, penziónov a viliek na prenájom. Nejaké ponuky viliek možno nájsť aj na airbnb. Tieto lacnejšie možnosti sú situované skôr ďalej od pláže a sú na spôsob self-cateringu, teda bez stravy. No s majiteľmi sa dá v pohode dohodnúť, že vám navaria.

 

 

Na Seychellách existujú aj ponuky na couchsurfing, ubytovanie na súkromí na gauči alebo v hosťovskej izbe. Musíte byť súčasťou siete, ale často sa za takéto ubytovanie neplatí. Na oplátku môžete recipročne pozvať hostiteľa k sebe domov, prípadne zaplatíte večeru, alebo ho povodíte po svojom meste, keď sa tam niekedy ocitne. Toto si už ale dohodujete na vlastné riziko.

Cestovanie po ostrovoch

Na pohyb po ostrovoch Mahé a Praslin sa dá prenajať auto, ceny vám vymerajú v eurách. Pozor, jazdí sa vľavo a zrejme hneď po prevzatí auta budete musieť ísť natankovať na benzínku rovno oproti letisku. Na Mahé je aj dosť taxíkov a verejné autobusy sú vraj spoľahlivé a jedna jazda stojí len 5 seychelských rupií. Na La Digue, ktorý je už naozaj z tých menších ostrovov, sa dajú požičať bicykle.

 

Vstup do krajiny

Po prílete vyplníte dva formuláre – jeden o zdravotnom stave, tak si zapamatajte, kedy ste mali naposledy horúčku alebo bolesť v krku. Síce to vyzerá trochu žartovne, ale Seychelly sa týmto snažia ochrániť krajinu pred kritickými prenosnými chorobami. Podobne chránia aj prírodu. Nemali by sa dovážať rastliny, semienka, ani živočíchy, či živočíšne produkty. Ani cash (peňažná hotovosť) nad 10,000 USD…

 

 

Imigračný formulár obsahuje aj kolonku ubytovanie, ktoré pred úradníkom musíte aj vydokladovať. Tak si vytlačte všetky hotelové potvrdenia a so svojim couchsurferovslým parťákom si dohodnite dobrú story, ako ste sa spoznali, lebo im budete musieť poskytnúť jeho telefónne číslo a oni mu budú volať.

 

Celkovo bol výsluch imigračného pracovníka, alebo pracovníčky v mojom prípade, viac menej ok. Ale pred východom z letiska si ma odchytil ešte jeden, ukázal odznak a celý výsluch – kto som, odkiaľ som, kde robím, kde som robila predtým, ako dlho budem, s kým som, kde budem bývať, čo plánujem robiť, od koho si prenajímam auto… – začal znova. No ale dostala som sa. 🙂

 

 

Zaujímavo svoj pobyt na Seychelách tiež popísala jedna bloggerka tu.

Would you like to leave your feedback?